190.000+ kelimelik sözlükte arayın
VERB: тествам
MEANING_TR: test etmek, denemek
СЕГАШНО ВРЕМЕ - Present Tense
аз тествам
ти тестваш
той/тя/то тества
ние тестваме
вие тествате
те тестват
МИНАЛО НЕСВЪРШЕНО ВРЕМЕ - Imperfect
аз тествах
ти тестваше
той/тя/то тестваше
ние тествахме
вие тествахте
те тестваха
МИНАЛО СВЪРШЕНО ВРЕМЕ - Aorist
аз тествах
ти тества
той/тя/то тества
ние тествахме
вие тествахте
те тестваха
ПЕРФЕКТ - Present Perfect
аз съм тествал
ти си тествал
той е тествал
тя е тествала
то е тествало
ние сме тествали
вие сте тествали
те са тествали
ПЛЮСКВАМПЕРФЕКТ - Past Perfect
аз бях тествал
ти беше тествал
той беше тествал
тя беше тествала
то беше тествало
ние бяхме тествали
вие бяхте тествали
те бяха тествали
БЪДЕЩЕ ВРЕМЕ (PERFECTIVE) - Future Tense
аз ще тествам
ти ще тестваш
той/тя/то ще тества
ние ще тестваме
вие ще тествате
те ще тестват
БЪДЕЩЕ ПРЕДВАРИТЕЛНО ВРЕМЕ - Future Perfect
аз ще съм тествал
ти ще си тествал
той ще е тествал
тя ще е тествала
то ще е тествало
ние ще сме тествали
вие ще сте тествали
те ще са тествали
БЪДЕЩЕ В МИНАЛОТО (PERFECTIVE) - Future in the Past
аз щях да тествам
ти щеше да тестваш
той/тя/то щеше да тества
ние щяхме да тестваме
вие щяхте да тествате
те щяха да тестват
ДЕЕПРИЧАСТИЕ - Gerund
тествайки
ПОВЕЛИТЕЛНО НАКЛОНЕНИЕ - Imperative Mood
(ти) тествай
(вие) тествайте
VERB: благодаря
MEANING_TR: teşekkür etmek
СЕГАШНО ВРЕМЕ - Present Tense
аз благодаря
ти благодариш
той/тя/то благодари
ние благодарим
вие благодарите
те благодарят
МИНАЛО НЕСВЪРШЕНО ВРЕМЕ - Imperfect
аз благодарях
ти благодареше
той/тя/то благодареше
ние благодаряхме
вие благодаряхте
те благодареха
МИНАЛО СВЪРШЕНО ВРЕМЕ - Aorist
аз благодарих
ти благодари
той/тя/то благодари
ние благодарихме
вие благодарихте
те благодариха
ПЕРФЕКТ - Present Perfect
аз съм благодарил
ти си благодарил
той/тя/то е благодарил
ние сме благодарили
вие сте благодарили
те са благодарили
ПЛЮСКВАМПЕРФЕКТ - Past Perfect
аз бях благодарил
ти беше благодарил
той/тя/то беше благодарил
ние бяхме благодарили
вие бяхте благодарили
те бяха благодарили
БЪДЕЩЕ ВРЕМЕ (PERFECTIVE) - Future Tense
аз ще благодаря
ти ще благодариш
той/тя/то ще благодари
ние ще благодарим
вие ще благодарите
те ще благодарят
БЪДЕЩЕ ПРЕДВАРИТЕЛНО ВРЕМЕ - Future Perfect
аз ще съм благодарил
ти ще си благодарил
той/тя/то ще е благодарил
ние ще сме благодарили
вие ще сте благодарили
те ще са благодарили
БЪДЕЩЕ В МИНАЛОТО (PERFECTIVE) - Future in the Past
аз щях да благодаря
ти щеше да благодариш
той/тя/то щеше да благодари
ние щяхме да благодарим
вие щяхте да благодарите
те щяха да благодарят
ДЕЕПРИЧАСТИЕ - Gerund
благодарейки
ПОВЕЛИТЕЛНО НАКЛОНЕНИЕ - Imperative Mood
(ти) благодари
(вие) благодарете