Bulgarca - Türkçe Sözlük

190.000+ kelimelik sözlükte arayın
🇧🇬 Bulgarca → Türkçe 🇹🇷 Türkçe → Bulgarca 📘 Fiil Çekimi
🔍 ⭐ ⌨️
абвгдежзий
клмнопрсту
фхцчшщъьюя
space ⌫
 
VERB: икономисвам MEANING_TR: tasarruf etmek; biriktirmek СЕГАШНО ВРЕМЕ - Present Tense аз икономисвам ти икономисваш той/тя/то икономисва ние икономисваме вие икономисвате те икономисват МИНАЛО НЕСВЪРШЕНО ВРЕМЕ - Imperfect аз икономисвах ти икономисваше той/тя/то икономисваше ние икономисвахме вие икономисвахте те икономисваха МИНАЛО СВЪРШЕНО ВРЕМЕ - Aorist аз икономисах ти икономиса той/тя/то икономиса ние икономисахме вие икономисахте те икономисаха ПЕРФЕКТ - Present Perfect аз съм икономисвал/икономисвала ти си икономисвал/икономисвала той/тя/то е икономисвал/икономисвала/икономисвало ние сме икономисвали вие сте икономисвали те са икономисвали ПЛЮСКВАМПЕРФЕКТ - Past Perfect аз бях икономисвал/икономисвала ти беше икономисвал/икономисвала той/тя/то беше икономисвал/икономисвала/икономисвало ние бяхме икономисвали вие бяхте икономисвали те бяха икономисвали БЪДЕЩЕ ВРЕМЕ (PERFECTIVE) - Future Tense аз ще икономисам ти ще икономисаш той/тя/то ще икономиса ние ще икономисаме вие ще икономисате те ще икономисат БЪДЕЩЕ ПРЕДВАРИТЕЛНО ВРЕМЕ - Future Perfect аз ще съм икономисвал/икономисвала ти ще си икономисвал/икономисвала той/тя/то ще е икономисвал/икономисвала/икономисвало ние ще сме икономисвали вие ще сте икономисвали те ще са икономисвали БЪДЕЩЕ В МИНАЛОТО (PERFECTIVE) - Future in the Past аз щях да икономисам ти щеше да икономисаш той/тя/то щеше да икономиса ние щяхме да икономисаме вие щяхте да икономисате те щяха да икономисат ДЕЕПРИЧАСТИЕ - Gerund икономисвайки ПОВЕЛИТЕЛНО НАКЛОНЕНИЕ - Imperative Mood (ти) икономисвай (вие) икономисвайте VERB: ликвидирам MEANING_TR: tasfiye etmek, ortadan kaldırmak СЕГАШНО ВРЕМЕ - Present Tense аз ликвидирам ти ликвидираш той/тя/то ликвидира ние ликвидираме вие ликвидирате те ликвидират МИНАЛО НЕСВЪРШЕНО ВРЕМЕ - Imperfect аз ликвидирах ти ликвидираше той/тя/то ликвидираше ние ликвидирахме вие ликвидирахте те ликвидираха МИНАЛО СВЪРШЕНО ВРЕМЕ - Aorist аз ликвидирах ти ликвидира той/тя/то ликвидира ние ликвидирахме вие ликвидирахте те ликвидираха ПЕРФЕКТ - Present Perfect аз съм ликвидирал ти си ликвидирал той/тя/то е ликвидирал ние сме ликвидирали вие сте ликвидирали те са ликвидирали ПЛЮСКВАМПЕРФЕКТ - Past Perfect аз бях ликвидирал ти беше ликвидирал той/тя/то беше ликвидирал ние бяхме ликвидирали вие бяхте ликвидирали те бяха ликвидирали БЪДЕЩЕ ВРЕМЕ (PERFECTIVE) - Future Tense аз ще ликвидирам ти ще ликвидираш той/тя/то ще ликвидира ние ще ликвидираме вие ще ликвидирате те ще ликвидират БЪДЕЩЕ ПРЕДВАРИТЕЛНО ВРЕМЕ - Future Perfect аз ще съм ликвидирал ти ще си ликвидирал той/тя/то ще е ликвидирал ние ще сме ликвидирали вие ще сте ликвидирали те ще са ликвидирали БЪДЕЩЕ В МИНАЛОТО (PERFECTIVE) - Future in the Past аз щях да ликвидирам ти щеше да ликвидираш той/тя/то щеше да ликвидира ние щяхме да ликвидираме вие щяхте да ликвидирате те щяха да ликвидират ДЕЕПРИЧАСТИЕ - Gerund ликвидирайки ПОВЕЛИТЕЛНО НАКЛОНЕНИЕ - Imperative Mood (ти) ликвидирай (вие) ликвидирайте
 🌍   🇩🇪   🇫🇷   🇧🇬   🇬🇷   🇪🇸   🇳🇱